Setkání s budoucími školáky

Den s tučňákem

„Ptáci ve fraku“, tak lidé někdy z legrace nazývají tučňáky. Ale, jak to ve skutečnosti s tučňáky je, tak o tom jsme si společně povídali s dětmi z Mateřské školy Roženecké Paseky v rámci komunitního setkání dětí a žáků v naší škole ve středu 15. 2. 2023.

Celým programem nás doprovázel velký papírový maskot tučňáka císařského. Na tučňáky si děti zahrály během pohybových her. Také jsme zašli do „multikina“ do naší malé třídy na krátkou pohádku Bob a Bobek a opuštěný tučňák. Jako do sněhové pláně – cukrem posypaného podnosu, psaly děti grafomotorické cvičení stopy tučňáka. A to je bavilo. 

Vzpomínkou na milé a podnětné odpoledne dětem zůstane tučňáček, kterého si vyrobily z papíru a odnesly domů.

Připravujeme další setkání tematicky zaměřené Den s Knihomolem a Den s muzikantem. Budeme Vás informovat.

Renata Ondrůchová, DiS.

Další příspěvky...